කාන්තා ලෝක කුසලාන තරගාවලියෙන් මුල් වරට ශ්‍රී ලංකාව ඉවතට

අඛණ්ඩව කාන්තා ලෝකකුසලාන තරඟාවලිය නියෝජනය කළ ශ්‍රී ලංකා කාන්තා ක්‍රිකට් කණ්ඩායම එළඹෙන කාන්තා ලෝක කුසලාන ක්‍රිකට් තරගාවලියෙන් ඉවත් කිරීමට අන්තර්ජාතික ක්‍රිකට් සභාව තීරණය කර තිබේ.
ශ්‍රී ලංකා කාන්තා ක්‍රිකට් කණ්ඩායම කාන්තා ලෝක කුසලාන තරගාවලියෙන් ඉවතට විසිවූ පළමු අවස්ථාව මෙය වන අතර ශ්‍රී ලංකාව 1997 පළමු ලෝක කුසලාන තරගාවලියේ සිට අඛණ්ඩව සියලුම ලෝක කුසලාන තරඟාවලියට ශ්‍රී ලංකාව සහභාගි වී තිබුණි.
කොවිඩ් වසංගත තත්වය හේතුවෙන් වසර දෙකක කාලයක් තුළ ශ්‍රී ලංකා කාන්තා ක්‍රිකට් කණ්ඩායම ජාත්‍යන්තර තරගාවලිවලට සහභාගී නොවීම මෙම ඉවත් කිරීමට හේතුවී ඇති අතර පසුගිය සැප්තැම්බර් මස වනවිට ශ්‍රී ලංකාව ශ්‍රේණිගත කිරීමේ නවවැනි ස්ථානය පසු වීම මෙම තත්ත්වයට බලපෑමක් ඇති කළේය.
සිම්බාබ්වේහිදී පැවැත්වෙමින් තිබූ ලෝක කුසලාන සුදුසුකම් ලැබීමේ කාන්තා ක්‍රිකට් තරගාවලිය අත්හිටුවීමට අන්තර්ජාතික ක්‍රිකට් සභාව (අයි.සී.සී.) අද පියවර ගැනීම නිසා එම අවස්ථාවට තිබු අවසන් බලාපොරොත්තුවද අහිමිවී ගියේය.
ශ්‍රී ලංකාවට එරෙහිව අද පැවැත්වීමට නියමිතව තිබූ තරගයට සහභාගි වීමට ක්‍රීඩාංගනයට පැමිණි බටහිර ඉන්දීය කොදෙව් පිල තරඟ කිරීම ප්‍රතික්ෂේප කිරීමත් සමඟ මෙම තත්වය ඇති විය.
සිම්බාබ්වේට පිටත්ව ගොස් සිටි ශ්‍රී ලංකා කාන්තා ක්‍රිකට් කණ්ඩායමේ ක්‍රීඩිකාවන් පස් දෙනකු ඇතුළු සාමාජිකාවන් හය දෙනකු කොවිඩ් ආසාදිතයන් බවට තහවුරු වී තිබේ.

සබැඳි

Leave a Reply

Your email address will not be published.